Mert Fırat, hayatı, aşkı, dizisi, kendisi hakkında tüm bilgiler ve resimler

Genç Türk oyuncu Mert Fırat, İntikam dizisinde Emre Arsoy hakkında detaylı bilgi veren, Muhteşem Yüzyıl dizisi ve Binbir Gece dizisinde de rol almış, dinini ve dinini, yaşı ve doğum tarihi, sevgilisi ve düğünü, dizisi ve ekranda ve sanat kariyerinin başlangıcında sunduğu en önemli karakterleri Kendisi ve kişisel hayatı ile ilgili tüm bilgileri, hayatı ile ilgili bu detaylı makalede bulabilirsiniz.

Mert Fırat kimdir?

Doğum tarihi: 10 Ocak 1981.
Astrolojik İşaret: Oğlak.
2020 yaşı: 39 yaşında.
Doğum yeri: Ankara, Türkiye.
Milliyet: Türk.
Müslüman din.
Mesleği: Oyuncu ve Senarist.
Medeni Durumu: Oyuncu Edel Furat ile evli.
Yükseklik: 181 cm.
Sanatsal kariyerin başlangıcı: 2000 yılında başladı.
Faaliyet yılı: 2000’den bugüne.
 

Özgeçmiş

Türk oyuncu Mert Fırat on Ocak 1981 doğumlu olup 39 yaşında, burcu Oğlak burcudur, Türkiye’nin başkenti Ankara’da doğmuştur, Türk vatandaşı olup İslam dinine sahiptir, Mert Fırat Türk, Çerkez ve Arap kökenlidir ve babası Şarkıcı Nihad Furat, Mert, sanat kariyeri boyunca çok çeşitli sanatsal çalışmalara imza atmış bir televizyon, tiyatro ve sinema oyuncusu.

Mert Fırat’ın hayatında eğitim

Mert Fırat lisede okudu ve orada eğitimini bitirdikten sonra İsveç’te radyo ve televizyon yayıncılığı eğitimi aldı ve ardından memleketi Ankara’ya döndü ve üniversitede oyunculuk eğitimi aldı, Ankara Üniversitesi tiyatro bölümünden mezun olduktan sonra Kadir Has Üniversitesi’nde sinema ve drama alanında yüksek lisans derecesi aldı. İstanbul’da “Moda” ve “Das Das” tiyatrosunu Bursa’da “Sanat Mahal” tiyatrosunu kurdu ve birçok sanat eserine katıldı.

Mert Fırat’ın Evliliği

Eylül 2018’de Türk yıldız Mert Fırat, Türkiye’nin ünlü kadınlarından biri olan ve ünlü bir iş adamının kızı olan İdil Furat’ta Türkiye’nin önde gelen yıldızlarından biri, arkadaşları ve akrabaları eşliğinde düğününü kutladı ve nişan uzun sürmedi ve Furat, kız arkadaşı oyuncudan ayrılmasının ardından İdil ile ilişkilendirildi. Türk Handa Doğan Demir’in yanı sıra Edel’in birçok duygusal ilişkiye girmesinin ardından en önemlisi Muhannad olarak bilinen ünlü Türk oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile olan ilişkisi ve İdil yakın arkadaşı Didim Balçın’ı törene davet etti ve herkes Corona virüsü enfeksiyonunu azaltmak için maske taktı, ancak bazıları yeni evlileri ağızlık taktığı için eleştirdi. Enfeksiyondan kaçınmak için önlem.

Türk oyuncu Mert Fırat’ın eşi Edel, Mert’in 39. doğum günü partisini kutladı ve romantik bir atmosfer yaratmaya meraklıydı. Seni seviyorum ”Yazıyı Türk oyuncu Mert Fırat etkiledi ve karşılıklı olarak doğum gününü tebrik ettiler.

Kariyerinin başlangıcı Mert Fırat olarak

Sanatçı kariyerine 2000 yılında “Bora” adıyla ilk dizisini sunarak başlayan Türk oyuncu Mert Fırat, daha sonra çeşitli sanatsal çalışmalara katıldı.Gördüğü en önemli karakterlerden biri de ünlü Türk oyuncu Beren Saat’in de sunduğu İntikam dizisinde Emre karakteri. Çok başarılı geçen Binbir Gece adlı eserini çeşitli sanatsal çalışmaları takip etti.

Mert Fırat İntikam dizisinde

2013 yılında gösterime giren ve 2014 yılına kadar devam eden ünlü Türk dizisi İntikam, Amerikan dizisi İntikam’dan uyarlanan Türk dizisi ünlü Türk oyuncu Beren Saat ile dizide yer alan Türk oyuncu Mert Fırat dizisinde rol almıştır. Onu hapse atarak ve itibarının bozulmasına yol açan birçok yanlış suçlamayla suçlayarak kızı İntikam büyüdükten sonra babasına karar verdi.Türk oyuncu Mert Fırat, Türk oyuncu Nagat Yamor Özdan rolünü canlandıran İmre Ersoy karakterini canlandıran diziye Türk oyuncu Beren Saat katıldı. Rosgar Dinsji karakterini canlandıran Esler, Deren Çelik karakterini canlandıran Türk oyuncu Başak Dashman ve diğerleri.

Mert Fırat’ın en önemli dizisi

2000 yılında gösterilen “Bora” adlı diziye ilk kez katıldı.
2006 yılından 2008 yılına kadar gösterime giren Binbir Gece dizisi Burak karakterini bünyesinde barındırmaktadır.
2007 yılında “Yoursuz Yurtsuz” dizisine katıldı.
2009, 2010’da gösterilen “Kapalıçarşı” dizisi.
2011 yılında “Bear Omor Distinguished” dizisine katıldı.
2014 yılında Emery karakterinin yer aldığı “Revenge” dizisi.
2015 yılında gösterilen Serçe Sarayı dizisinde rol aldı.
2017 yılında gösterime giren ve Kinan rolünü oynadığı “Aşk ve Gurur” dizisi.
2017-2018 yılları arasında gösterilen ve Sarhan İksak karakterini canlandırdığı “Küçük Suçlar” dizisine katıldı.

Mert Fırat filmleri eski ve yenidir

2006 yılında “İste Benim” filminde rol aldı.
2007 “Hayattan Korkma” filminde.
2009 yılında “Bashka Dildak” filminde rol aldı.
Atlıkarince filmi, 2010.
2011 yılında “Bnei Onotma” filminde rol aldı.
2011’de “Dedemin İnsanları” filmi.
2011 yılında Devermidin Sonra filminde rol aldı.
2011’de “Anotma Bani İstanbul” filmi.
2013 yılında Kelebegin Ruyası filminde rol aldı.
2013 yılında “Erkek Tarafi Testosteron” filmi.
2014 yılında “Water Fortune teller” filminde rol aldı.
2014’te “Jess” filmi.
2015 yılında “Bira Çiftlikleri Bir Yokmoş” filminde rol aldı.
2017’de “Paul Airme” filmi.

Mert Fırat’ın oyunları

“Suc Ve” oyununa katılın